Drukuj

Fundacja Kulczykow logo mDruga edycja Programu Stypendialnego Fundacji Bronisławy i Tadeusza Kulczyków zakończona. Z uwagą przyglądamy się losom naszych stypendystów. 

 

Katarzyna Chrapko za rozwiązanie innowacyjne dotyczące pracy pn. „Badania nad wykorzystaniem zmodulowanego, widzialnego światła niskoenergetycznego, generowanego przez półprzewodnikowe diody LED do bezinwazyjnego leczenia chorych organów człowieka” otrzymała:
- złoty i srebrny medal oraz nagrodę specjalną (od Egipskiego Stowarzyszenia Kobiet i Młodzieży Wynalazców) podczas Międzynarodowych Targów Innowacji w Indiach;
- srebrny medal podczas Międzynarodowej Warszawskiej Wystawy Wynalazków IWIS 2016;
- złoty medal podczas Międzynarodowej Wystawy Innowacji „Arca 2016" w Chorwacji.


Barbara Trybowska
 do swoich osiągnięć sportowych dorzuciła m.in.:

- II miejsce podczas Turnieju Szachowego o Puchar Posła na Sejm Rafała Webera;

- I miejsce podczas XXVI Ogólnopolskiego Memoriału Szachowego Jana Gietki w Rudniku nad Sanem;

- III miejsce podczas X Międzynarodowego Turnieju Szachowego dla Dzieci i Młodzieży "Puchar Roztocza" w Tomaszowie Lubelskim;

- VII miejsce podczas Półfinałów Mistrzostw Polski Juniorów w Szachach w Szczyrku;

- I miejsce w Wojewódzkiej Licealiadzie w szachach drużynowych.


Ewa Dryja
 uzyskała awans do eliminacji okręgowych w Olimpiadzie Wiedzy Technicznej, a Natalia Jabłońska kontynuowała swoją działalność na rzecz potrzebujących biorąc udział w akcji "Szlachetna paczka" oraz uczestnicząc w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa, gdzie angażowała się w akcje takie jak: Narodowe Czytanie "Quo Vadis", "Wolne Książki" oraz w zbiórkę książek na rzecz żłobka i przedszkola.


Regulamin Programu jest tak ułożony, że w następnym naborze jest szansa na otrzymanie wsparcia przez kolejnych uczniów CZARNIECKIEGO.

Już w najbliższych dniach ogłoszony zostanie kolejny nabór wniosków.